Рободельфіни Edge Innovations могли б замінити собою живих тварин в цирках та океанаріях

Рободельфіни Edge Innovations здатні плавати у акваріумах, реагувати на звернені до них запитання та взаємодіяти з натовпом відвідувачів, анітрохи не відчуваючи стресу. І вже скоро вони з’являться у океанаріях Китаю.

Підприємці з Нової Зеландії спільно з американськими інженерами, які свого часу створили чимало механічних істот-аніматроніків для Голлівуду, спроєктували роботів-дельфінів, які є практично ідентичними справжнім живим тваринам.

Рободельфін, який кивком голови вітає дітей (завдяки людині, яка дистанційно ним управляє) може комусь і здасться моторошним, але, як запевняють його творці, він є дуже зручною альтернативою для аквапарків у всьому світі. Адже зараз їх все наполегливіше закликають припинити використовувати у своїх атракціонах живих дельфінів та китів.

«Впродовж останнього десятиліття доходи індустрії аквапарків пішли на спад через етичні міркування та ціну, в яку обходиться утримання тварин у неволі. Але інтерес публіки до мешканців моря лишається надзвичайно високим, – пояснив Роджер Гольцберг (Roger Holzberg), каліфорнійський дизайнер та творець механічних дельфінів-афалін, який раніше працював у Walt Disney Company. – Ми переконані, що зараз для цієї індустрії настав час змін і що вона може стати водночас і гуманнішою, і прибутковішою».

Економічний аргумент

Щоправда, кожен такий дельфін обійдеться щонайменше в 26,4 мільйони доларів США. Тож наразі найскладніше завдання, яке стоїть перед креативною командою, полягає в тому, щоб переконати потенційних клієнтів, що рободельфіни Edge Innovations у довгій перспективі будуть все ж дешевшими, ніж живі тварини.

Лі Ван (Li Wang), бізнес-розробник Edge Innovations, пояснив, що дельфіни-роботи, може й коштують у чотири рази дорожче, ніж живі дельфіни, але й протримаються вони довше. Зокрема, рободельфіни Edge Innovations не вимагають таких витрат на належне утримання, як живі дельфіни, для них не принципова температура води тощо. До того ж дельфіни-афаліни живуть у неволі менше 20 років (тоді як на волі тривалість їх життя становить 30–50 років).

Прототип дельфіна важить десь 270 кг і від живої тварини на око не відрізняється. Саме таку умову поставила перед розробниками китайська корпорація-замовник Red Star Macalline. І вони із цим завданням впоралися. Принаймні тестова аудиторія навіть не здогадалася, що дельфін насправді механічний.

Цей проєкт був дуже схвально сприйнятий природозахисними організаціями. Зокрема, Еліза Аллен (Elisa Allen), директорка організації People for the Ethical Treatment of Animals, висловила надію, що з часом рободельфіни замінять собою живих тварин у всіх аквапарках світу. А організація PETA присудила розробникам Роджеру Гольцбергу та Волту Конті (Walt Conti) свій приз Innovator For Animals.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...