Вид згори: студія NeoMam показує відомі будівлі в досі небаченому ракурсі

Найвідоміші архітектори світу присвятили сотні годин вдосконаленню того враження, яке візуально справляють їх споруди: інтер’єр, екстер’єр, вид з вулиці та з повітря. Але хто ж побачить вид згори всіх цих неймовірних будівель?

Страхова компанія Budget Direct вирішила, що такі екстраординарні ракурси заслуговують бути побаченими не лише з приватних літаків та у телескопи позаземних істот. Тому на її замовлення креативна студія NeoMam зробила фото шести відомих історичних споруд у ракурсі згори, додавши до кожного з них кінемаграфи, тобто фотографії, що рухаються, які можна переглянути тут.

Сіднейський Оперний Театр (Австралія)

Архітектор Йорн Утзон, який збудував Сіднейський оперний театр, стверджував, що споруда, розташована так, що її добре видно з усіх боків, просто мусить бути чимось великим та скульптурним. Певно ж, коли він говорив про «усі боки», він мав на увазі також і вид згори?

Протягом дня біле облицювання оперного театру віддзеркалює в собі мінливі відтінки кольору неба. І як зазначив інший архітектор Луїс Кан: «Навіть сонце не знало, яким прекрасним є його світло, доки не побачило, як воно відбивається від цієї будівлі».

Сент-Мері Екс 30, «Корнішон» (Велика Британія)

Щоб побачити згори другий за висотою хмарочос Лондона, треба підлетіти десь так метрів на 180. Єдина вигнута скляна поверхня в цій будівлі – це його купол з «клубною залою», з якої відкривається 360-градусна панорама британської столиці.

До речі, «Корнішон» насправді має форму не огірка, а морської губки виду Euplectella aspergillum.

Ейфелева Вежа (Франція)

Скарб позначено хрестиком. Центр перехрестя – це місце де зустрічаються чотири ґратчасті колони, підніжжя яких розташоване 300 метрами нижче.

Статуя Свободи (США)

Вид згори дозволяє чітко побачити 11-променеву зірку, на якій розташована Статуя Свободи. Може здатися, що ця зірка завжди була частиною споруди, але насправді вона – те, що залишилося від форту, збудованого у 1811 році, який охороняв нью-йоркське узбережжя.

Полум’я факела спочатку було зроблено з міді, щоб виблискувати на сонці. Потім мідні панелі замінили кольоровим склом. Але якщо поглянути на факел зараз, стає помітно, що нинішня його версія, виготовлена у 1986 році, вкрита 24-каратним золотом.

Колізей (Італія)

Зараз Колізей дуже відрізняється від того, яким він був майже 2000 років тому, коли його збудували. Його еліптична форма дозволяла добре розгледіти арену, де б люди не сиділи. Але коли криваві видовища втратили свою популярність, а становище імперії похитнулося, ця споруда опинилася занедбаною, а землетруси та видобуток каменю лише прискорили цей процес.

Пагода Шведагон (М’янма)

За легендою, цій споруді 2600 років, що робить її найстарішою зі сфотографованих NeoMam пам’яток. Щоправда, науковці визначають вік будівлі, скоріше, як 11–15 століть. Але в будь-якому разі за ці століття вигляд пагоди сильно змінився. Зокрема, завдяки численним пожертвам вірян, вона отримала золотий дах.

Вид згори дозволяє розгледіти її так зване «сузір’я»: павільйони, дзвони, колони тощо розташовані згідно з індуїстською космологією. Золоті споруди безпосередньо навколо пагоди – ступи, а чотири монументи на чотири сторони світу – історичні статуї Будди. Між ними можна побачити «космічні колони», які позначають позиції планети в Зодіаку.

То, може, всі ми недооцінюємо майстерність цих архітекторів? Мало того, що їх споруди мають вражаючий вигляд, якщо поглянути на них з вулиці та зсередини – вони навіть з висоти пташиного польоту до себе всі погляди притягують.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

X-Ray

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

2020 рік зруйнував усі плани, змусив дивитися на світ інакше, відкрив нові грані бізнесу. У 2020 році неважливі брифи. Адаптуйся ...

WOW-ефект як ключовий засіб закріплення меседжу івенту

WOW-ефект — це, мабуть, один із основних засобів закріплення меседжу заходу. Бо зазвичай момент WOW відбувається в кульмінаційній частині події, ...

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.