Відстежування вібрацій як спосіб зробити будь-яку домашню техніку «смарт»

Всі ми час від часу стикаємося з неприємностями типу одягу, зім’ятого через те, що ми забули його у пральній машині на кілька годин після завершення циклу. Це – дуже типовий приклад неефективного використання домашньої техніки. І хто б не хотів убезпечити себе від таких прикрих моментів? Саме це й обіцяє пристрій VibroSense, нещодавно створений командою дослідників з Корнелльського університету (США). Тим паче, що купувати нову смарт-техніку для цього не потрібно.

VibroSense призначений для відстежування вібрацій, якими супроводжується робота домашньої техніки. Завдяки своїм алгоритмам машинного навчання та лазерам він здатен одночасно відстежувати до 17 різних видів вібрації, характерних для різних пристроїв, з точністю 96%. Така вібрація може бути викликана чим завгодно: від води, що капає з крану, до електричного чайника, який ось-ось закипить. Більше того, цей пристрій за самою лише вібрацією здатен не просто визначити, що саме зараз працює, але й з точністю 97% сказати, на якому етапі роботи домашня техніка перебуває у цей момент.

Автори VibroSense вбачають у своїй розробці інструмент, який допоміг би людям контролювати споживання електроенергії в своєму домі, не залишаючи нічого марно ввімкненим. Або ж, наприклад, за допомогою відстежування вібрацій обмежувати витрати води й уникати коротких замикань. Також цей пристрій міг би зробити будь-яку домашню техніку «смарт», не вимагаючи для цього нових пристроїв чи додаткових сенсорів.

Недоліки є у всього

Але якими б привабливими не здавалися такі нові можливості, в найближчому майбутньому нам навряд чи світить розжитися цим пристроєм. Хоча б тому, що на команду розробників ще тільки чекає належна презентація VibroSense науковій спільноті.

До того ж пристрій має декілька проблем, які необхідно вирішити, перш ніж випускати його на ринок. Зокрема, однією з найбільших проблем є загроза конфіденційності. Варто лише уявити, що буде, якщо застосовувати його у багатоквартирних будинках, де багато родин живуть через стінку одна від одної. В такій ситуації VibroSense стежитиме за технікою ваших сусідів як за вашою власною.

Але все ж це – цікаве рішення. І одного дня саме за ним може виявитися майбутнє смарт-будинків.

Ще однією альтернативою, здатною зробити будь-яку домашню техніку «смарт», є пристрої для дистанційного натискання кнопок, які розміщуються по всьому дому на різноманітних вимикачах і координуються через телефонний додаток.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Хутро — криваве жлобство, цирк без тварин: в Україні проведуть перший інста-мітинг за тварин

В останні вихідні вересня гуманістичний рух UAnimals запрошує українців виходити на інста-мітинг за тварин. 25-27 вересня зоозахисники та усі охочі ...

Creative Digest CIAU. Випуск #008

Кампанія з виявлення фейків. Новий спосіб турботи про екологію. Оновлені функції Facebook. Та повернення LIONS Live! Чао, креатори! В ефірі ...

Панголіни та кажани: дві кампанії на захист тварин, яким пандемія зіпсувала репутацію

Обидві кампанії доводять, що пандемії можна було б уникнути, якби всі тварини, не лише панголіни та кажани, могли спокійно жити в своєму природному ареалі.

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.