Те, що лікар прописав: вперше відеогру визнали як лікарський засіб

Комп’ютерна гра EndeavorRX, випущена компанією Akili Interactive, може, і не найзахопливіша на світі гра, але в історію вона точно увійде: це перша відеогра, яку в США цілком законно можна маркувати як ліки і призначати пацієнтам. Таке доленосне рішення було нещодавно прийняте Управлінням з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration). Оскільки цю відеогру визнали як лікарський засіб, лікарі відтепер можуть її призначати дітям у віці від восьми до дванадцяти років, у яких було діагностовано синдром порушення активності та уваги (СПАУ).

Гра EndeavorRX йде на iPhone та iPad. Впродовж останніх семи років вона проходила клінічні випробування, які охопили понад 600 дітей і були покликані з’ясувати, чи дійсно відеогра може їм чимось допомогти. EndeavorRX було присвячено п’ять наукових праць і найпозитивніший з висновків стверджує, що так, дійсно, третина дітей, які брали участь в цих випробуваннях, позбулися ознак порушення уваги чи принаймні зменшили їх. Для цього їм достатньо було протягом чотирьох тижнів, п’ять днів на тиждень, впродовж 25 хвилин грати у відеогру, що передбачає проходження повного перепон маршруту та збирання предметів.

Ще не панацея, але вже прогрес

«Покращення, яке настало після місяця такої терапії від СПАУ за допомогою EndeavorRX, трималося ще місць після її завершення», – зазначили дослідники. Побічні ефекти у вигляді головного болю та знервованості можливі, але якщо порівняти з побічними ефектами медикаментозного лікування такого розладу, це просто дрібниці. Що, власне, й спонукало науковців до пошуків так званих «віртуальних ліків».

Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані вчені радять все ж в першу чергу звертатися до усталених та рекомендованих практик терапії проти СПАУ. Але тепер, коли відеогру визнали як лікарський засіб, у батьків та дітей є ще одна альтернатива.

Це – не перший раз, коли відеоігри чи віртуальна реальність розглядали як можливий засіб терапії, наприклад, для боротьби з фобіями чи взагалі як спосіб допомогти людям з розладами аутистичного спектру. А тепер відеогра за призначенням лікаря з планів на майбутнє перетворилася на реальність.

Наступним кроком має стати запуск гри EndeavorRX для широкого загалу. На сайті компанії Akili Interactive можна дізнатися про це докладніше.

Джерело

Когнітивно-поведінкова терапія у віртуальній реальності для боротьби з різними фобіями, зокрема, може набувати й такого вигляду. Для цього навіть VR-шоломи не потрібні.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Архітектурна фірма NBBJ пропонує будувати лікарні за принципом МакДрайву

Нова концепція лікарні за принципом МакДрайву покликана знизити ризик зараження для тих, хто мусить звертатися по медичну допомогу в цей непевний час.

Українські креативники вперше стали переможцями Young Glory

8 місяців нон-стоп роботи, 8 брифів від креативних директорів з різних країн світу, 177 балів, 2 золота, 4 срібла, 1 ...

Стартує нова комунікаційна кампанія Borjomi, присвячена 130-річчю бренду

Borjomi святкує 130-річчя з моменту, коли у Парку мінеральних вод, сучасний Боржомі-Хараґаулі, розпочав свою роботу перший розливний завод. Сьогодні бренд ...

Бренд-агенція UAGENCY зняла ролик про новий етап розвитку інноваційного парку UNIT.City

Команда бренд-агенції UAGENCY створила відеокомунікацію, в основу якої ліг інсайт: сьогодні UNIT.City об’єднує безліч талановитих і працьовитих людей, сприяючи підвищенню ...

Не бійся відкривати рота! Або як покликати молодь на вибори через AR-гру?

В рамках проєкту #вліпизасебе організація Global Office та креативне агентство ANGRY створили AR-гру, щоб популяризувати місцеві вибори серед молоді. «Люди, ...

Усі медичні послуги в смартфоні: Fedoriv Agency презентували оновлений сервіс Doc.ua

Медичний онлайн-хаб Doc.ua презентував нове позиціювання та мобільний застосунок, у якому зібрано 1500 закладів охорони здоров’я, 11400 лікарів і понад ...