Те, що лікар прописав: вперше відеогру визнали як лікарський засіб

Комп’ютерна гра EndeavorRX, випущена компанією Akili Interactive, може, і не найзахопливіша на світі гра, але в історію вона точно увійде: це перша відеогра, яку в США цілком законно можна маркувати як ліки і призначати пацієнтам. Таке доленосне рішення було нещодавно прийняте Управлінням з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration). Оскільки цю відеогру визнали як лікарський засіб, лікарі відтепер можуть її призначати дітям у віці від восьми до дванадцяти років, у яких було діагностовано синдром порушення активності та уваги (СПАУ).

Гра EndeavorRX йде на iPhone та iPad. Впродовж останніх семи років вона проходила клінічні випробування, які охопили понад 600 дітей і були покликані з’ясувати, чи дійсно відеогра може їм чимось допомогти. EndeavorRX було присвячено п’ять наукових праць і найпозитивніший з висновків стверджує, що так, дійсно, третина дітей, які брали участь в цих випробуваннях, позбулися ознак порушення уваги чи принаймні зменшили їх. Для цього їм достатньо було протягом чотирьох тижнів, п’ять днів на тиждень, впродовж 25 хвилин грати у відеогру, що передбачає проходження повного перепон маршруту та збирання предметів.

Ще не панацея, але вже прогрес

«Покращення, яке настало після місяця такої терапії від СПАУ за допомогою EndeavorRX, трималося ще місць після її завершення», – зазначили дослідники. Побічні ефекти у вигляді головного болю та знервованості можливі, але якщо порівняти з побічними ефектами медикаментозного лікування такого розладу, це просто дрібниці. Що, власне, й спонукало науковців до пошуків так званих «віртуальних ліків».

Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані вчені радять все ж в першу чергу звертатися до усталених та рекомендованих практик терапії проти СПАУ. Але тепер, коли відеогру визнали як лікарський засіб, у батьків та дітей є ще одна альтернатива.

Це – не перший раз, коли відеоігри чи віртуальна реальність розглядали як можливий засіб терапії, наприклад, для боротьби з фобіями чи взагалі як спосіб допомогти людям з розладами аутистичного спектру. А тепер відеогра за призначенням лікаря з планів на майбутнє перетворилася на реальність.

Наступним кроком має стати запуск гри EndeavorRX для широкого загалу. На сайті компанії Akili Interactive можна дізнатися про це докладніше.

Джерело

Когнітивно-поведінкова терапія у віртуальній реальності для боротьби з різними фобіями, зокрема, може набувати й такого вигляду. Для цього навіть VR-шоломи не потрібні.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...