Те, що лікар прописав: вперше відеогру визнали як лікарський засіб

Комп’ютерна гра EndeavorRX, випущена компанією Akili Interactive, може, і не найзахопливіша на світі гра, але в історію вона точно увійде: це перша відеогра, яку в США цілком законно можна маркувати як ліки і призначати пацієнтам. Таке доленосне рішення було нещодавно прийняте Управлінням з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration). Оскільки цю відеогру визнали як лікарський засіб, лікарі відтепер можуть її призначати дітям у віці від восьми до дванадцяти років, у яких було діагностовано синдром порушення активності та уваги (СПАУ).

Гра EndeavorRX йде на iPhone та iPad. Впродовж останніх семи років вона проходила клінічні випробування, які охопили понад 600 дітей і були покликані з’ясувати, чи дійсно відеогра може їм чимось допомогти. EndeavorRX було присвячено п’ять наукових праць і найпозитивніший з висновків стверджує, що так, дійсно, третина дітей, які брали участь в цих випробуваннях, позбулися ознак порушення уваги чи принаймні зменшили їх. Для цього їм достатньо було протягом чотирьох тижнів, п’ять днів на тиждень, впродовж 25 хвилин грати у відеогру, що передбачає проходження повного перепон маршруту та збирання предметів.

Ще не панацея, але вже прогрес

«Покращення, яке настало після місяця такої терапії від СПАУ за допомогою EndeavorRX, трималося ще місць після її завершення», – зазначили дослідники. Побічні ефекти у вигляді головного болю та знервованості можливі, але якщо порівняти з побічними ефектами медикаментозного лікування такого розладу, це просто дрібниці. Що, власне, й спонукало науковців до пошуків так званих «віртуальних ліків».

Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані вчені радять все ж в першу чергу звертатися до усталених та рекомендованих практик терапії проти СПАУ. Але тепер, коли відеогру визнали як лікарський засіб, у батьків та дітей є ще одна альтернатива.

Це – не перший раз, коли відеоігри чи віртуальна реальність розглядали як можливий засіб терапії, наприклад, для боротьби з фобіями чи взагалі як спосіб допомогти людям з розладами аутистичного спектру. А тепер відеогра за призначенням лікаря з планів на майбутнє перетворилася на реальність.

Наступним кроком має стати запуск гри EndeavorRX для широкого загалу. На сайті компанії Akili Interactive можна дізнатися про це докладніше.

Джерело

Когнітивно-поведінкова терапія у віртуальній реальності для боротьби з різними фобіями, зокрема, може набувати й такого вигляду. Для цього навіть VR-шоломи не потрібні.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Виртуальный город: преимущества, опасности, примеры

Прошлый год оставил больше вопросов, чем ответов. 2020-й дал понять, как много человечество может вынести на своих плечах и, вместе с тем, насколько ...

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...

Новорічна реклама без оленів від Bolt: кампанія з України здобула два золота Effie Awards Europe 2021

Новорічна реклама Bolt здобула два золота однієї з найавторитетніших європейських щорічних премій в галузі маркетингових комунікацій ― Effie Awards Europe ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Експонати, які ще ніхто не бачив: британські музеї показують фото, у яких нуль переглядів

Щоразу, коли ви оновлюєте сторінку, перед вами постає нова, випадковим чином обрана фотографія музейного експонату, у якої не було жодного перегляду.