Те, що лікар прописав: вперше відеогру визнали як лікарський засіб

Комп’ютерна гра EndeavorRX, випущена компанією Akili Interactive, може, і не найзахопливіша на світі гра, але в історію вона точно увійде: це перша відеогра, яку в США цілком законно можна маркувати як ліки і призначати пацієнтам. Таке доленосне рішення було нещодавно прийняте Управлінням з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration). Оскільки цю відеогру визнали як лікарський засіб, лікарі відтепер можуть її призначати дітям у віці від восьми до дванадцяти років, у яких було діагностовано синдром порушення активності та уваги (СПАУ).

Гра EndeavorRX йде на iPhone та iPad. Впродовж останніх семи років вона проходила клінічні випробування, які охопили понад 600 дітей і були покликані з’ясувати, чи дійсно відеогра може їм чимось допомогти. EndeavorRX було присвячено п’ять наукових праць і найпозитивніший з висновків стверджує, що так, дійсно, третина дітей, які брали участь в цих випробуваннях, позбулися ознак порушення уваги чи принаймні зменшили їх. Для цього їм достатньо було протягом чотирьох тижнів, п’ять днів на тиждень, впродовж 25 хвилин грати у відеогру, що передбачає проходження повного перепон маршруту та збирання предметів.

Ще не панацея, але вже прогрес

«Покращення, яке настало після місяця такої терапії від СПАУ за допомогою EndeavorRX, трималося ще місць після її завершення», – зазначили дослідники. Побічні ефекти у вигляді головного болю та знервованості можливі, але якщо порівняти з побічними ефектами медикаментозного лікування такого розладу, це просто дрібниці. Що, власне, й спонукало науковців до пошуків так званих «віртуальних ліків».

Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані вчені радять все ж в першу чергу звертатися до усталених та рекомендованих практик терапії проти СПАУ. Але тепер, коли відеогру визнали як лікарський засіб, у батьків та дітей є ще одна альтернатива.

Це – не перший раз, коли відеоігри чи віртуальна реальність розглядали як можливий засіб терапії, наприклад, для боротьби з фобіями чи взагалі як спосіб допомогти людям з розладами аутистичного спектру. А тепер відеогра за призначенням лікаря з планів на майбутнє перетворилася на реальність.

Наступним кроком має стати запуск гри EndeavorRX для широкого загалу. На сайті компанії Akili Interactive можна дізнатися про це докладніше.

Джерело

Когнітивно-поведінкова терапія у віртуальній реальності для боротьби з різними фобіями, зокрема, може набувати й такого вигляду. Для цього навіть VR-шоломи не потрібні.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.