Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Х’юго Мапеті та Вівіан Фішер, французькі студенти з Нантської школи дизайну (L’École de design Nantes Atlantique), знайшли оригінальне застосування для використаної жувальної гумки. Розроблений ними проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Сам проєкт ставить за мету боротьбу із пластиковим забрудненням (особливо у містах), в яке робить свій вклад і викинута жувальна гумка. Тому Мапеті і Фішер розробили стратегію вторинної переробки цих різнокольорових пожованих шматочків. Проєкт набув форми уявної колаборації між брендами Mentos і VANS. Перший з них – один з найбільших виробників жувальної гумки в Європі, а другий – добре відомий бренд скейтбордів.

Проєкт пропонує встановити в містах ряд дошок для гумки, як це студенти, власне, вже й зробили у своєму університетському місті Нант. Замість того, щоб випльовувати гумку на тротуар, люди можуть наліпити її на дошку.

Щоб заохотити перехожих чинити саме так, Мапеті і Фішер запропонували своєрідну лотерею. В ній можна виграти знижку на жувальну гумку, якщо наліпити використану гумку в належному місці.

Щотижня такі дошки збиратимуться, після чого на фабриці усі наліплені шматочки буде розім’ято та перемішано у невеличку кульку. З кульки із жувальної гумки будуть зроблені коліщата, на які нанесуть бренди Mentos і VANS.

Чистіші міста

Із зібраної у такий спосіб гумки можна зробити три види коліщат, які варіюватимуться за твердістю: м’які, тверді та середньої жорсткості. Пристрої для розіграшу знижок також можуть варіюватися за розміром, залежно від розміру дошок, до яких їх прикріплено.

Ця ініціатива пропонує екологічний спосіб зробити вулиці трохи чистішими.

Як висловилися самі дизайнери: «Наша система, може, й розпочалася в Нанті, але вона розрахована на те, щоб люди могли скористатися нею по всій Європі. Завдяки такій колаборації ми могли б почистити міста і зробити їх кращими, зеленішими та загалом яскравішими для молоді».

Джерело

Білборд із жувальної гумки свого часу можна було побачити у абсолютно іншого бренда.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Вакцина робить світ відкритим. Google випустив новий життєствердний ролик

Google опублікував на YouTube ролик, який закликає людей вакцинуватися. Використовуючи пошукові запити Google, ролик наочно демонструє повернення країн та людей від ...

Пошуки кращого. Hyundai запускає кампанію на користь електрифікації автомобілів

Hyundai та агенція Innocean Berlin запустили європейську кампанію з метою сприяння електрифікації своїх автомобілів. Ролик для кампанії знято Себастьяном Штрассером, ...

В Італії офіційно заборонили цензуру в кінематографі

Міністерство культури Італії остаточно врегулювало закон про цензуру в кінематографі. Згідно закону, в країні забороняється перешкоджати виходу фільму або намагатися ...

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадаємо, ...

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...