Дизайнер обіцяє створити маску-респіратор, що не заважатиме Face ID

Смартфон «не бачить» крізь маску-респіратор

Дивні хірургічні маски, які відтворюють обличчя людини, яка їх носить, мають вирішити проблему ідентифікації для тих користувачів iPhone, які бояться коронавірусу. В Інтернеті з’явилися проекти маски-респіратора, яка не повинна заважати розпізнаванню обличчя і водночас захищати від інфекції. Вона закриває рот та ніс, але натомість несе на собі точне зображення нижньої половини обличчя, щоб смартфон продовжував «впізнавати» свого власника.

Останнім часом продажі медичних масок злетіли до небес у відповідь на спалах коронавірусу. Але ті, хто їх носять стикаються з рядом проблем, і одна з них така – розпізнавання облич, наприклад Face ID на iPhone, перестає працювати. Зазвичай ця технологія ретельно сканує риси обличчя, і особливо форму рота та носа, щоб ідентифікувати особу, перш ніж розблокувати телефон.

І от Даніель Баскін (Danielle Baskin), дизайнер із Сан-Франциско, заявила, що вона знайшла вирішення цієї проблеми. Для цього лише треба зробити маску, яка зовні – «викапаний ти».

Для свого проекту вона обрала маску-респіратор з рівнем фільтрації N95. Такими зазвичай користуються працівники лікарень. Мовляв, «ви зможете одночасно і захиститися від епідемії, і зберегти здатність користуватися смартфоном».

Жарти чи ні?

На сайті Баскін можна дізнатися докладніше про її задум. Щоб почати виготовляти маски, вона закликає надіслати їй фото свого обличчя. Після цього вона начебто зможе оцифрувати його риси, щоб перенести їх на маску-респіратор.

Тут виникає закономірне питання: це жарт такий, чи що? Втім, якщо придивитися до сайту, можна побачити, що й сама дизайнерка не дуже впевнена, чи це вона серйозно.

«Так. Ні. Я не знаю. Але віруси – то не жарти».

Оголошена ціна – 40 доларів. Але з огляду на те, що наразі весь світ зіткнувся з нестачею масок-респіраторів, після того, як через епідемію на них так сильно зріс попит, Баскін запевняє, що наживатися на відчаї людей вона не збирається. А отже запуск проекту відкладається до того часу, коли ситуація з масками буде не така проблемна.

Наскільки це реально?

Окрім цього, існують певні сумніви, чи будуть такі маски взагалі виконувати поставлене перед ними завдання. Адже технологія, яка використовується Apple Face ID, сканує тривимірну модель обличчя, а цього пласка маска-респіратор відтворити не може. Втім, простіший варіант розпізнавання облич, який використовує Android і який спирається лише на можливості фронтальної камери смартфону, таким чином, мабуть, можна буде обійти.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.