Додаток Google Look to Speak дозволяє обирати та озвучувати фрази поглядом

Вчора Google випустила новий експериментальний додаток для системи Android, призначений для того, щоб полегшити спілкування людям з порушеннями моторики та мовлення. Додаток Google Look to Speak дозволяє користувачам рухами очей обирати на телефоні потрібну фразу з попередньо складеного списку. Додаток є доступним для всіх. Він сумісний з усіма версіями системи, починаючи з Android 9.0.

До розробки цього додатка команда Google залучила медика Річарда Кейва, який спеціалізується на мовній терапії та працює з людьми, у яких проблеми з моторикою і мовленням. Особливо з тими, хто не може розмовляти вербально і потребує допомоги у спілкуванні.

Цей додаток розрахований на мобільні пристрої і призначений доповнювати складніші реабілітаційні технології. Розташувавши телефон трохи нижче від рівня очей, користувач може, поглянувши вправо чи вліво, вибрати потрібну фразу зі списку, яка потім буде озвучена пристроєм вголос. Ці фрази можна персоналізувати. Зокрема, можна записати для озвучення власний голос користувача. Компанія запевняє, що всі дані, які збирає додаток Google Look to Speak, є конфіденційними і ніколи нікуди не передаватимуться з телефону.

Плюси та мінуси

Втім, є у цього додатка один недолік: саме меню, з якого можна відредагувати список фраз та налаштувати відстежування напрямку погляду фронтальною камерою, поглядом не управляється. Тобто для цього треба вручну понатискати на екран.

Річард Кейв розповів, що розробники Look to Speak зв’язалися з людьми, яким цей додаток міг би бути корисним. Разом вони з’ясували, що такий додаток може стати в пригоді в умовах, коли іншими реабілітаційними технологіями скористатися неможливо. Наприклад у транспорті, під душем, на природі, в якійсь надзвичайній ситуації.

«Він уможливлює діалог там, де раніше була лише тиша. І я радий почути, що можуть сказати ці люди», – заявляє Кейв.

Google Look to Speak є одним з проєктів програми Start with One, Invent for Many, яка ведеться на платформі Experiments with Google. Кожен з цих проєктів почався зі співпраці з однією-єдиною людиною, щоб в перспективі перетворитися на щось корисне для ширшої спільноти. Серед цих проєктів є і нескінченний генератор пісні Bad Guy Біллі Айліш, і так звана Teachable Machine – вебінструмент, який дозволяє користувачам створювати моделі машинного навчання, навіть не знаючись на програмуванні.

Над аналогічною технологією, яка відстежує напрям погляду і у такий спосіб допомагає спілкуватися людям з порушеннями моторики та мовлення, працювала також компанія Microsoft. Її система (теж орієнтована на смартфони) називається GazeSpeak.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Терміново! Фестиваль Cannes Lions 2021 року буде лише цифровим

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосилив, що фестиваль цього року буде лише в Інтернеті, відмовившись від свого січневого оголошення ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...