Diesel планує випускати вірусостійкий джинсовий одяг

Diesel випускає нову лінійку джинсового одягу, яка, як стверджує сама компанія, має підвищений захист від COVID-19 та інших вірусів. Партнером цього бренда стала шведська компанія Polygiene, що розробляє хімічні товари. Вірусостійкий джинсовий одяг передбачає обробку тканини за технологією ViralOff. Компанія-виробник запевняє, що ця хімічна сполука здатна за дві години нейтралізувати до 99% вірусної активності на тканині.

Відомість компанії Polygiene принесла сполука, яка запобігає тому, щоб одяг вбирав у себе неприємні запахи, що дозволяє не прати його так часто. Але противірусні сполуки вона почала розробляти також досить давно, ще на початку 2000-х років, під час епідемії SARS. Хімічна сполука, яку в результаті цих розробок вдалося створити компанії, застосовується на останніх етапах виготовлення тканини. Вона взаємодіє з ключовими білками вірусу і запобігає його прикріпленню до текстильних волокон.

Поки що Diesel обробляє сполукою ViralOff невелику партію продукції, і такий вірусостійкий джинсовий одяг у продаж ще не надійшов. Але надалі компанія планує застосувати цю технологію до ширшого спектру своїх товарів.

Diesel планує випускати вірусостійкий джинсовий одяг

Попит на противірусний захист

Загалом, від початку спалаху COVID-19 різні варіанти протимікробних волокон, такі як Ionic+ компанії Noble Biomaterials й аналогічні розробки Nanostitch та інших компаній, зараз переживають злет популярності у текстильній промисловості. Адже споживачі все частіше шукають саме таку продукцію, яка спеціально призначена для того, щоб надавати захист від шкідливих патогенів.

Втім, варто зазначити, що організації охорони здоров’я (зокрема Центри з контролю та профілактики захворювань у США) наразі вважають, що близький контакт з іншими людьми несе із собою значно більшу небезпеку зараження COVID-19, ніж контакт з інфікованими поверхнями. Але імовірність зараження через дотик до забрудненого предмету теж існує.

Джерело

Принаймні така технологія є доступнішою за експериментальне антибактеріальне золоте напилення для гаджетів, яке має вступати в реакцію з ультрафіолетовим випромінюванням.

І до того ж пропонує постійний захист, на відміну від регулярних «підсмажувань», як це робить з поліцейськими автомобілями за допомогою підігріву салону компанія Ford.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадаємо, ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...