10 кращих арт-інсталяцій 2020 року за версією Designboom

2020 видався тим ще роком. І в той час як ми прощаємося з ним і з надією чекаємо на рік 2021, варто озирнутися назад і побачити, що принаймні мистецтво не зупиняється ніколи. Від арт-фестивалю в пісках Аравійського півострова до кімнати, де трава «росте» згори вниз: ось десять кращих арт-інсталяцій 2020 року з добірки онлайн-журналу Designboom.

AlUla

Впродовж місяця, в січні 2020, в Саудівській Аравії проходив фестиваль AlUla. Чотирнадцять митців створили для нього велетенські інтерактивні інсталяції, щоб відкрити діалог про довкілля, історичний контекст та людей, що споконвіку живуть навколо древнього оазису посеред пустелі.

Etherea (Едоардо Трезольді)

Така інсталяція з дротяної сітки вперше з’явилася на музичному фестивалі Коачелла, а цього року вона завітала до Риму. Ця конструкція щедро запозичує з барокової та неокласичної архітектури, а прозорість її матеріалу робить її цікавим обрамленням для дерев парку, серед яких вона розташована.

Bospolder Fox (Флорентин Гофман)

Цей велетенський лис з пакетом в зубах з’явився біля людного перехрестя в Роттердамі. Скульптура завдовжки 16 метрів виситься у районі міста, де в сутінках часто можна побачити справжніх лисиць. Своєрідне скульптурне есе митця наче питає, що буде, коли місто та природа дійсно зіткнуться.

Our Glacial Perspectives (Олафур Еліассон)

Однією з кращих арт-інсталяцій 2020 року стала нова мистецька робота Олафура Еліассона. Ця скляна конструкція розташувалася на льодовику в Південному Тиролі. Для того щоб піднятися до неї, відвідувачі мусять спершу пройти стежкою, вирізаною в льодовику, крізь дев’ять воріт-арок. Ці ворота розташовані на такій відстані одне від одного, яка символізує тривалість льодовикових періодів. Своєрідна хронологія планети, льоду і довкілля.

Together Apart (Бехін Ха)

Дві такі яскраво-оранжеві плетені інсталяції з’явилися в Данії. Кожна з них простягла між землею та дахами майже 400 стрічок.

French Exit (Тадао Церн)

Для своєї інсталяції литовський митець Тадао Церн щільно вкрив сухою травою всю стелю пустої кімнати, підвісивши численні оберемки зверху вниз.

Vårberg Giants (Ксав’є Вейлан)

Французький митець встановив дві монументальні скульптури на півдні Стокгольму. Ці публічні арт-інсталяції зроблені з блоків синього бетону. Проєкт був створений на замовлення організації Stockholm Konst і наразі є наймасштабнішою мистецькою роботою міста.

Kintsugi Court (Віктор Соломон)

Засновник студії Literally Balling створив цей баскетбольний майданчик як символ того, що спорт є платформою для єдності та зцілення.

L’arc Majeur (Бернар Вене)

Велетенська арка Бернара Вене втілює в собі мистецтво, яке кидає виклик технології. Розташована вона навколо автомагістралі в Бельгії. Сам задум з’явився у скульптора 35 років тому, коли мистецтво ще тільки починало вивільнятися з рамок музейних залів і опановувати публічний простор, де ним можуть насолоджуватися всі.

Moving Dunes (Студія NÓS)

Щороку Монреальський музей красних мистецтв оголошує конкурс на ефемерну інсталяцію, яка буде розташована на вулиці поблизу. Цього року в конкурсі перемогла канадська студія дизайну NÓS, яка створила начебто рухливі дюни, що є тематичним продовженням музейної експозиції.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецтво і фешн: український бренд LITKOVSKAYA представив спеціальну зйомку «Будинок художника»

Український модний бренд LITKOVSKAYA вивчає мистецтво крізь покоління у новому лукбуці колекції «Artisanal» та представляє спеціальну зйомку «Будинок художника». Творча ...

Акторка та дизайнерка Сара Джесіка Паркер виступить у прямому ефірі ЦУМ Київ

26 січня о 17:00 акторка культового серіалу «Секс у великому місті» Сара Джесіка Паркер, а нині дизайнерка власного бренду взуття ...

Creative Digest CIAU. Випуск #023

Креативні тренди 2021 року від Shutterstock. Всеукраїнська акція з популяризації читання. Instagram Guides. А також перша в Україні книга про ...

«Довго й нещасливо»: страхова компанія переінакшила віршик про Хитуна-Бовтуна

Partners Life планує анімувати ряд класичних дитячих віршиків, починаючи з Хитуна-Бовтуна, і перетворити їх на історії про фінансово хиткі ситуації.

Шість креативних кампаній, які завдячують своїм успіхом фанатам

Своїм розголосом кожна така кампанія завдячує саме суперфанатам. Це – приклад того, як можна активізувати та винагородити за лояльність своїх прихильників.

Nebo на культурній орбіті:

Nebo на культурній орбіті: знову про Netflix, хроніки Twitter та планета, яка має три сонця

Привіт, земляни! Святковий настрій потроху закінчується, чого не скажеш про новини і тренди. Доносимо коротко і по суті, аби не ...