Fortnite проти Apple: найпопулярніша гра позивається на найдорожчу компанію світу

Мабуть, кожен рекламіст знає, що собою являє іконічна реклама Apple «1984». Це класичне відео, створене TBWA\Chiat\Day та зняте Рідлі Скоттом, обігрувало зловісну тематику роману-антиутопії Джорджа Орвелла, критикуючи холодну та монолітну технологічну індустрію. Але зараз, у 2020 році, вже для Apple, схоже, настала черга зіткнутися з такими закидами в свій. Обвинувачувачем стала компанія Epic Games, яка створила наразі найпопулярнішу гру світу Fortnite. Початок конфлікту між Fortnite та Apple ознаменував, зокрема, ролик, який кадр за кадром пародіює «1984».

На екрані ми бачимо яблукоголового аватара Apple замість орвеллівського Старшого Брата. А персонаж Fortnite жбурляє в екран кирку, що виглядає як райдужний єдиноріг.

Це публічне звинувачення, висунуте Fortnite проти Apple, скеровує глядачів на сайт, який пояснює причину конфлікту. Каменем спотикання між двома компаніями стало те, що Apple забирає собі 30% доходу від усіх транзакцій, що здійснюються через додатки для iOS. Epic Games почала заохочувати мільйони гравців здійснювати платежі напряму, оминаючи додаток з його націнкою на користь Apple. Після цього додаток Fortnite було вилучено з App Store.

Втім, ущипливим роликом протистояння Fortnite проти Apple не обмежилося. Компанія Epic Games подала позов на Apple, звинувачуючи її в антиконкурентних діях. Варто зазначити, що у Європі компанія Apple останнім часом пройшла цілий ряд перевірок з боку антимонопольних комітетів через свою політику App Store.

Позиції Epic Games та Apple

Юристи Epic Games заявили, що вилучення Fortnite з App Store є відмовою компанії Apple миритися зі здоровою конкуренцією.

«У 2020 році Apple перетворилася на те, проти чого колись повстала: на гіганта, що контролює ринок, блокує конкуренцію та душить інновації. Apple стала більшою, впливовішою, згубнішою та глибше вкоріненою, ніж будь-який з монополістів минулих років. З ринковою капіталізацією у два трильйони доларів Apple перегнала розмірами та впливом усі інші технологічні компанії-монополісти в історії», – стверджує у своєму позові Epic Games.

Apple зі свого боку заявила, що така нова функція додатку не була ані переглянута, ані схвалена спеціалістами Apple, і є навмисним порушенням правил App Store.

Компанія Apple офіційно заявила: «Впродовж десятиліття додатки Epic були представлені на App Store і послуговувалися цією екосистемою собі на користь. Те, що зараз бізнес-інтереси Epic Games підштовхнули цю компанію до обхідних маневрів, не змінює того факту, що правила App Store врівноважують можливості всіх розробників та створюють безпечне середовище для всіх користувачів».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

«Нас надихнула відсутність очевидного в київському просторі»: засновниці «Читати Київ» про ідею та місію проєкту

Одним з лауреатів, які отримали Премію Українського культурного фонду, став проєкт «Читати Київ». Його особливістю і двигуном стала небайдужість до ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

15 квітня відбудеться Конференція з ІТ-права #ubaITconf

Якщо ви хочете зрозуміти, як працює український ринок юридичних послуг для ІТ-бізнесу, якщо прагнете знайти ділових партнерів, професійних співробітників чи ...

IKEA зображає домівки як крихітні (і екологічні) всесвіти

Наші домівки, навіть крихітні, стали офісами, школами, спортзалами, ресторанами та кінотеатрами і, як показує IKEA, перетворилися на справжні всесвіти.

Як люди з розладами аутичного спектру стають бажаними клієнтами

2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Autism Friendly Space разом з агенцією Trembita PR випустили тематичний гайд ...